heyvagroup

امکان بررسی اشتباه در انتخاب رشته

همانطور که در مقاله "کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد" گفته شد اگر دانش آموزان پس از اعلام نتایج نهایی متوجه شوند که دچار انتخاب رشته اشتباه شده اند و یا از انتخاب خود پشیمان شده اند و حتما می خواهند در یکی از اولویت های پایین تر از قبولی فعلی تقاضای انتقالی بدهند باید پس از مستقر شدنکارنامه نهایی یا کارنامه سبز در سایت سنجش و پس از کسب اطمینان از اینکه در آن رشته محل شانس قبولی داشتند با در دست داشتن کارنامه نهایی یا کارنامه سبز به دانشگاهی که در انتخاب های پایین ترشان است و قصد تحصیل در آن را دارند مراجعه کنند و درخواست خود را مطرح کنند. اما احتمالا سازمان سنجش امکانی را قرار خواهد داد که تمام داوطلبان کنکور 97 که در انتخاب رشته خود اشتباه کرده اند و در خواست بررسی اولویت های پایین تر خود را دارند می توانند درخواست خود را از طریق سایت سنجش به صورت اینترنتی ثبت کنند و با توجه به کارنامه سبز یا کارنامه نهایی در اولویت های پایین تر خود که شانس قبولی داشتند درخواست بررسی دهند. از آنجایی که درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کمی سخت است مشاورانمرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده اند تا برای کلیه داوطلبان کنکور 97 درخواست بررسی انتخاب رشته اشتباه دهند .


 سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته ، یک فرصت فوق العاده برای انتقالی به اولویت های بعدی قبولی  

مزایای سامانه بررسی انتخاب رشته اشتباه

در مقاله کارنامه نهایی اشاره کردیم که بعد از انتشار کارنامه نهایی توانید با توجه به اطلاعاتی که در کارنامه نهایی قرار داده شده ببینید که در کدام یک از اولویت های پایین تر از قبولی فعلی تان می توانستید قبول شوید. سپس اشاره کردیم که چگونه می توان با استفاده از کارنامه نهایی انتقالی گرفت. سه راه را به شما معرفی کردیم که هر کدام از آن ها نیاز به مراجعه حضوری داشت. اما داوطلبان کنکور 97 در بازه زمانی 29 شهریور تا 7 مهر از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور 97 استفاده کنند دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست و با توجه به تجربه ای که از کنکور 95 داشتیم با اکثر درخواست هایی که توسط این سامانه ثبت می گردد موافقت می شود. پس سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور 97 به داوطلبان کنکور 97 این امکان را می دهد که صرفا با یک ثبت نام اینترنتی ساده امکان انتقالی به رشته محل هایی را داشته باشند که در اولویتهای پایین تر از قبولی فعلی انتخاب کرده بودند.


نحوه درخواست بررسی انتخاب رشته اشتباه

اگر روال ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته را مشابه سال گذشته فرض کنیم ، طبق اطلاعیه سازمان سنجش در صورتی که با درخواست شما مبنی بر بررسی انتخاب رشته اشتباه یا انتقالی به رشته محل هایی که در اولویت های بعدی تان قرار دارد موافقت شود از نیمسال دوم یعنی بهمن 97 می توانید شروع به تحصیل کنید پس به هیچوجه امکان شروع به تحصیل از مهر ماه وجود ندارد.
برای درخواست بررسی اولویت های پایینی و انتخاب رشته اشتباه ،  باید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سامانه اطلاعات شخصی شما لازم است. سپس در قسمت سوالات مربوط به کنکور سراسری سال 97 باید گزینه "بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی" را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید شماره داوطلبی و شماره پرونده خود در کنکور 97 را وارد کنید تا سیستم شما را بشناسد. در مرحله بعد شما باید درخواست خود را با انتخاب یکی از گزینه هایی که در تصویر زیر نشان داده شده است برای سازمان سنجش بفرستید تا مورد بررسی قرار بگیرد. درصورتیکه تغییری در این مراحل ایجاد شود در همین مقاله اصلاحات لازم را انجام می دهیم .

 

 

 

همانطور که در تصاویر بالا مشخص است داوطلبان کنکور 97 می توانند اگر در یک رشته محل روزانه قبول شده اند و قصد ثبت نام در آن را ندارند با استفاده از گزینه سوم می توانند مجوز ثبت نام در کنکور 97 را اخذ کنند. همچنین با استفاده از گزینه چهارم می توان با توجه به کارنامه نهایی می توانید درخواست بررسی اولویت های پایینی خود را دهید.

 امکان رفع محرومیت از کنکور 97 ، یک خبر عالی برای کنکوری های 97 

اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی

از آنجایی که کسانی که با استفاده از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی در یک رشته محل دیگر قبول می شوند از بهمن 97 باید ثبت نام کرده و تحصیل خود را آغاز کنند سازمان سنجش زمان دقیقی را برای اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدیارائه نکرده است ولی با توجه به تجربه سال گذشته با توجه به اینکه چقدر زود یا دیر درخواست خود را ثبت می کنید اعلام نتایج بین یک هفته تا 3 ماه بعد از ثبت درخواست زمان بر است. البته غیر از اینکه چه زمانی درخواست خود را ثبت کرده اید قطعا مکاتبه با بعضی دانشگاه ها ( کاری که در سال های گذشته خود دانشجو باید انجام می داد ) برای پذیرش دانشجو از طریق سازمان سنجش نیز ممکن است باعث دیر یا زود شدن اعلام نتایج شود .منبع : امکان بررسی اشتباه در انتخاب رشته

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 شهريور 1397ساعت Array توسط Heyvagroup  | 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :